Image
Wczytywanie

Spotkajmy się

w Fabryce Wódki

...jedyne takie miejsce
na mapie Krakowa i nie tylko

Rezerwuj zwiedzanie

odkryj

naszą historię

… Fabryczna 13, wyjątkowe
miejsce dawniej i dziś

Rezerwuj zwiedzanie

muzeum, w którym

zasmakujesz

...historii, wrażeń, wódki

Rezerwuj zwiedzanie
Image
NIECH PODRÓŻ DO ŚWIATA WÓDKI CIĘ NIE OMINIE

Muzeum Fabryka Wódki

 • Image
  Godziny otwarcia

  23-26.12.2023 NIECZYNNE
  31.12.2023 14:00-20:00
  1.01.2023 NIECZYNNE
  6.01.2023 14:00-20:00


  PONIEDZIAŁEK - nieczynne
  WTOREK-NIEDZIELA 14:00-20:00 (ostatnie biletowane wejście)

 • Image
  Bilety

  Fabrykę Wódki można odwiedzić na kilka sposobów. Zwiedzanie indywidualne, z przewodnikiem a może Kinokoktajl?
  Wybierz sam:

  Przejdź do wyboru biletu
 • Image
  Gdzie jesteśmy

  Kraków, ul. Fabryczna 13

  Sprawdź dojazd

INTERAKTYWNA WYSTAWA STAŁA

Image

Fabryka Wódki to niemal 1100 m2 przestrzeni do zwiedzania, zarówno indywidualnego, jak również z przewodnikiem. W trakcie półtoragodzinnej wycieczki czekają na Ciebie kolekcje oryginalnych eksponatów oraz interaktywne stanowiska multimedialne.

Dowiesz się o dawnych metodach produkcji i recepturach, ale przede wszystkim poznasz znaczenie i miejsce wódki w historii, kulturze i gospodarce na przestrzeni wieków.

Jako jedyne muzeum, nie tylko w Polsce ale i na świecie, prezentujemy na tak szeroką skalę opowieść o metodach wytwarzania naszego narodowego trunku – najbardziej rozpoznawanego polskiego produktu na świecie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MUZEUM
WIELE OPCJI ZWIEDZANIA

Cennik biletów

01

Bilet normalny -
zwiedzanie z degustacją

02

Bilet z przewodnikiem
lub z audioguidem

03

Bilet grupowy
– grupa powyżej 10 osób


SPRAWDŹ CENNIK BILETÓW
Image
Image
Image
Voucher

POSZUKUJESZ PREZENTU
DLA BLISKIEJ OSOBY?

Podaruj bliskim niezapomniane wrażenia
w Muzeum Fabryka Wódki.

KUP VOUCHER NA ZWIEDZANIE
Image
SZTUKA TWORZENIA TRUNKÓW, SMAKOWANIA I BIESIADOWANIA

WARSZTATY DEGUSTACYJNE

KORZENIE POLSKIEJ WÓDKI CZYLI OKOWITY I WÓDKI STARZONE
Poznasz szeroki wachlarz aromatów i smaków, które okowity zawdzięczają nie tylko fermentacji, destylacji czy starzeniu ale również surowcowi z jakiego została przygotowane.
dowiedz się więcej
NA ZDROWIE! KULTURA POLSKICH TOASTÓW
Poznasz polską tradycję wnoszenia toastów od czasów szlacheckich po współczesne. Dowiesz się jak powinno się je wznosić zgodnie ze sztuką i jak to robią w innych krajach.
dowiedz się więcej
PRAKTYCZNE TRIKI BARMAŃSKIE
Nauczysz się podstawowych technik barmańskich, poznają budowę drinków, receptury oraz sposób ich przygotowania. Dowiesz się w domowych warunkach, przy użyciu kuchennego sprzętu, przyrządzić równie pyszne koktajle. Zmiksuj zabawę z nauką.
dowiedz się więcej
TAJEMNICE INFUZOWANIA ALKOHOLI
Poznasz jedną z najstarszych i najbardziej powszechnie stosowanych technik wzbogacania alkoholi na świecie poprzez rozpuszczenie substancji smakowych i zapachowych. Doświadczysz tradycji w nowoczesnym otoczeniu, zabawy smakiem i układania własnych kompozy
dowiedz się więcej
Image
NIETYPOWE MUZEUM W KRAKOWIE

Wyjątkowe spotkanie

JEDYNA TAKA ATRAKCJA W KRAKOWIE

Muzeum Fabryka Wódki znajduje się w Krakowie przy ul. Fabrycznej 13 na terenie kompleksu Fabryczna City. Mieści się w zabytkowym budynku po dawnej Wytwórni Wódek nr 11 wybudowanej w latach 30-tych, późniejszej Destylerni Polmos.

WIELE OPCJI ZWIEDZANIA

Z pasją dzielimy się z Wami naszą miłością do polskiej wódki. Możesz wybrać zwiedzanie indywidualne lub z przewodnikiem aby poszerzyć swoją wiedzę, poznać smaki i uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu a także wziąć udział w warsztatach.

NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA

Muzeum podzielone zostało na kilka stref - część wprowadzającą z kinem, ogólną strefę dotyczącą historii wódki, część opisującą procesy produkcji oraz historię zakładów na terenie Fabrycznej 13. Zwiedzanie kończy się degustacją w cenie biletu, podczas której możesz spróbować zarówno mocniejszych trunków, jak i autorskich cocktaili.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

ZORGANIZUJ Z NAMI EVENT

Image

Impreza firmowa czy wieczór kawalerski w Krakowie?
Jeśli poszukujecie oryginalnej formy spędzenia czasu w ramach dowolnej okazji, bądź nietuzinkowej biesiady okraszonej dużą ilością humoru i wiedzy historycznej podanej w lekkiej formie – zapraszamy do Muzeum Fabryka Wódki.

dowiedz się więcej

Utopia Vodka Bar

Jedną z zaplanowanych atrakcji na zakończenie zwiedzania interaktywnej wystawy stałej jest degustacja wódek pod kilkoma postaciami w coctailbarze – integralnej części Muzeum Fabryka Wódki.

Zapraszamy do Utopia Vodka Bar by przenieść się postindustrialny klimat, nawiązujący do dwudziestolecia międzywojennego – lat świetności fabryki oraz rozwoju kultury cocktajlowej.

zobacz więcej
Image
Image

To muzeum w Krakowie naprawdę warto zobaczyć

Artur
Wystawa bardzo ciekawa, urozmaicona, multimedialna, nowoczesna. 1,5h z przewodnikiem minęło bardzo szybko. Degustacja na koniec to świetne zakończenie wizyty. Polecam :)
Anna
Super pomysł na prezent, ciekawe muzeum. Żałuje ze nie wzięliśmy opcji z przewodnikiem, byłoby jeszcze ciekawiej.
Guest
Zdecydowanie mogę polecić to miejsce, zwłaszcza zwiedzanie z przewodnikiem. Ekspozycja niezwykle dopracowana, atrakcyjne wystawy multimedialne. Świetna rozrywka z dawką wiedzy, przekazanej w ciekawy sposób przez przewodnika, w filmach czy na wystawach. Na koniec degustacja. Przez cały pobyt czuliśmy się zaopiekowani przez sympatyczną kadrę muzeum. Polecam, wrócimy za jakiś czas!
magdalena
Warto! Świetne miejsce, niezwykle ciekawie zrobione muzeum. Interaktywne, utrzymane w świetnym klimacie retro. Warto kupić bilet z degustacją. A jeśli się trafi na barmana Huberta - to już w ogóle bajka! Obok doskonale jedzenie w kilku restauracjach. Można spędzić tam cały dzień.Jedno z najlepszych i najciekawszych muzeów w jakich byłam, wybrałam opcję z degustacją. Koktajle świetnie przygotowane i bardzo smaczne, polecam
Izu X
Super miejsce na mapie Krakowa. Wybraliśmy opcje z przewodnikiem i degustacją. Przejście trwa ok.1.5 godz. Przewodnik sympatyczny, pełen zaangażowania. Nowoczesne muzeum w miejscu starego Polmosu Kraków. Możliwość robienia zdjec. Pod tym samym adresem znajdują się również restauracje i bar (Utopia Vodka bar, w którym odbyła się degustacją). Na miejscu jest szatnia.
norka norka
Genialne miejsce warte czasu i finansów. Nowocześnie zrobione muzeum które przenosi w lata których ja nie miałam okazji znać. Pełne śmiechu, ale daje do myślenia. Dla osób starszych wiekiem cudownym powrót do lat młodości. Degustacja na koniec pełna profesja i cudowne usposobienie barmana - alkohol wyjątkowy. Polecam :)
Ewa
Szalenie interesująca i świetnie zrobiona wystawa. Zdecydowanie warto zobaczyć! Bilet koniecznie z degustacją :-)
Wiktor
Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia na mapie Krakowa. Super muzeum które zostało zorganizowane w bardzo nowoczesny sposób. Można dowiedzieć się wielu faktów o tym jak wyglądała historia wódki na świecie oraz Polsce. Polecam zwiedzanie z przewodnikiem oraz degustacją. Sama degustacja również bardzo na plus ze względu na formę w której została ona przygotowana oraz na barmana u którego widać pasję do swojej pracy.
Artur
Miejsce z historią, dopracowane w każdym detalu. Idealnie dobrana długość zwiedzania no i ta degustacja na koniec. Na każdym kroku widać jakość.