Image
Wczytywanie
Image

Muzeum Fabryka Wódki

Image
Image
Image
Image
Image
Image

WYJĄTKOWE MIEJSCE NA KARTACH PRZEMYSŁOWEJ HISTORII EUROPY

Image

Muzeum Fabryka Wódki znajduje się w Krakowie przy ul. Fabrycznej 13 na terenie kompleksu Fabryczna City. Mieści się w zabytkowym budynku po dawnej Wytwórni Wódek nr 11 wybudowanej w latach 30-tych, późniejszej Destylerni Polmos. Stanowi pamiątkę i świadectwo tożsamości tego miejsca.

Muzeum tworzy siedem galerii tematycznych i jednocześnie siedem głównych opowieści, na które składają się między innymi: prezentacja średniowiecznej aparatury do destylacji gorzałki, uczta w dworze szlacheckim, rewolucja w gorzelnictwie wraz z XIX-wieczną przemysłową aparaturą do produkcji wódki, bar z okresu II RP, plac przed Wytwórnią Wódek nr 11 z lat 30-tych wraz z bocznicą kolejową, rolnicza gorzelnia parowa przedstawiająca kompletny ciąg technologiczny, pomieszczenie rozlewni i załadunku gotowych wyrobów z lat 70-tych, wódki z czasów PRL, zakłady Polmos Kraków do 2010 roku.

Wirtualnie i tradycyjnie

Fabryka Wódki to niemal 1100 m2 przestrzeni do zwiedzania, zarówno indywidualnego, jak również z przewodnikiem. To wyjątkowe miejsce gdzie możesz szczegółowo zapoznać się z tajemnicami produkcji za pośrednictwem eksponatów i multimediów. Zobacz średniowieczną aparaturę do destylacji wódki, tradycyjną gorzelnię rolniczą, rozlewnię, laboratorium gdzie opracowywano receptury wódek.

To jedyne muzeum tego alkoholu na świecie, które może się poszczycić zbiorem autentycznych urządzeń gorzelniczych tworzących kompletny ciąg technologiczny do produkcji spirytusu. Obejrzyj naszą bogatą kolekcję butelek, etykiet, zdjęć, filmów.

Image
Image

WIELOZMYSŁOWA EKSPOZYCJA

Image
 • Image
  Godziny otwarcia

  Zapraszamy Wt-Niedz, w godzinach:
  14:00 - 20:00, ostatnie wejście o 20:00

 • Image
  Kup bilet online

  Wybierz tematyczną ścieżkę zwiedzania. Mamy bilety grupowe, indywidualne, dla obcokrajowców, z przewodnikiem i wiele innych

  Przejdź do wyboru biletu

 • Image
  Gdzie jesteśmy

  Kraków, ul. Fabryczna 13

Eksponaty, filmy, oś czasu, scenografia

multimedialna ekspozycja

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
0

GALERII

0

STANOWISK

0

M2

0

EKSPONATÓW

tematyczne ścieżki zwiedzania wraz z degustacją

Image

Naszą historię można opowiadać po wielokroć i za każdym razem inaczej.

Zwiedzanie z przewodnikiem daje możliwość zapoznania się z wybranymi aspektami treści przedstawionych na ekspozycji z perspektywy, która najbardziej interesuje grupę zwiedzających.

Image
Poznaj świat wódki z własnej perspektywy

tematyczne ścieżki zwiedzania

Image
01.

Produkcja wódki od średniowiecza do współczesności

Image
02.

kultura picia i biesiadowania wódki przez wieki

Image
03.

smaki wódki dawniej i dziś